Jaunumi

Attiecas uz:

– Kontrolieriem: CS20, CS30, CS35

– Tahimetriem: TS10, TS13, TS16, TS60, MS60, TM60

– GNSS uztvērējiem: GS18, GS18 T, GS18 I

CCP līdz 01.06.2023

Pievienojiet projektos veicamos darbus un veiciet atlasi pēc objekta

Izmantojot Leica Captivate v8.00, projektus var labāk organizēt izveidojot, dzēšot vai rediģējot tos. Visi esošie objekti tiek parādīti sarakstā, no kura tos var atlasīt, rediģēšanas vai veidošanas procesa laikā. Veidojot vai rediģējot jaunu projektu, jaunā sadaļa ļauj piešķirt veicamos darbus objektā. Objektus var iestatīt uz “redzama” vai “slēpta” režīma. Objektā piešķirtais darbs, kas ir iestatīts uz “Redzams”, tiks parādīts sākuma paneļa darbu karuselī, taču darbs, kurš piešķirts objektam, kurš iestatīts “Slēptajā” režīmā, nebūs redzams darbu karuselī.

Saglabājiet punktu ar F1 vai OK pogu, veicot nepārtrauktus attāluma mērījumus

Sākot ar Leica Captivate v8.00, pogas “Store” un “Stop” ir mainītas. Tagad, kad tiek veikti nepārtraukti attāluma mērījumi, funkcijas taustiņam F1 ir piešķirta “Store”, bet F2 ir piešķirta “Stop” funkcija. Tas nozīmē, ka arī tastatūras pogu “OK” var izmantot punktu saglabāšanai, padarot mērījumus intuitīvākus un ērtākus. Jāņem vērā, ka, izmantojot citus attāluma mērīšanas režīmus, piemēram, “Once” (viens mērījums), taustiņu piešķiršana nav mainīta.

Izmantojiet pilnu kontroliera kameras izšķirtspēju

Ar Leica Captivate v8.00 ir iespējams uzņemt attēlus, izmantojot kontroliera kameras maksimālo izšķirtspēju. Izmantojot Leica vai trešās puses kontrolieri, “Capture Image” panelī var piekļūt  iestatījumiem , nospiežot Fn F1. Ja ierīcei ir vairākas kameras, var izvēlēties vēlamo kameru, kā arī tās izšķirtspēju. Šī funkcija nodrošina to, ka attēlus var uzņemt daudz augstākā kvalitātē, kā arī tas nodrošina to, ka attēlu piezīmes un skices ir vieglāk nolasāmas.

Leica Captivate x64

No Leica Captivate v8.00 visas programmatūru instalācijas kontrolieros būs 64 bitu versijā. Ar šīm izmaiņām tiks atklāta katra kontroliera pilnā veiktspēja, nodrošinot labāku grafisko un datu apstrādi, jo īpaši 3D skatītājā, kad tiek izmantoti lieli, datiem apjomīgi projekti un atsauces faili, piemēram, IFC vai CAD.

Jaunā līniju kodēšana riņķiem un taisnstūriem

Sākot ar Leica Captivate v8.00, ir pievienotas trīs jaunas līniju kodēšanas iespējas: 3 pt taisnstūris, 2 pt aplis (2D) un 3 pt aplis (2D). Šīs opcijas ir pieejamas, ja kodēšanas funkcionalitāte ir iestatīta uz “Create linework”. Jaunās līnijau kodēšanas opcijas ir pieejamas “Select Linework” panelī.

3 punktu taisnstūris – lai uzmērītu un uzzīmētu taisnstūri, vairs nav nepieciešams izmērīt četrus punktus. Izmantojot 3 punktu taisnstūra līniju, perpendikulāru taisnstūri var izveidot, mērot tikai trīs punktus. Pirmie divi punkti no vienas taisnstūra malas un trešais uzmērītais punkts nosaka taisnstūra platumu. Pēc tam 3D skatītājā tiks uzzīmēta taisnstūra forma.

2 punktu aplis (2D) — izmantojot šo līnijas opciju, apli var izveidot, izmērot vienu punktu, lai noteiktu apļa centru, un otru punktu, lai noteiktu apļa rādiusu. Pirmais izmērītais punkts noteiks apļa augstumu.

3 punktu aplis (2D) — izmantojot šo līnijas opciju, apli var izveidot, izmērot trīs punktus uz apļa apkārtmēra. Pirmais izmērītais punkts noteiks apļa augstumu. Tiks eksportēti tikai trīs punkti, un citi palīgpunkti, kas izmantoti formas izveidošanai, tiks paslēpti.

Vienkāršāka piekļuve līniju izvēlnes panelim

Ar Leica Captivate v8.00 ir ieviests trešais veids, kā piekļūt “Linework” panelim. Kad ir atlasīts koda lodziņš, nospiežot taustiņu “Space”, tiks atvērts panelis “Select Linework”. Tas prasa tikai viena taustiņa nospiešanu.

Lai atlasītu nepieciešamo līniju “Select Linework” panelī, meklēšanu var veikt nospiežot tastatūras burtciparu taustiņu, piemēram, nospiežot taustiņu B, tiks sākta objektu meklēšana, kas sākas ar “B”.  Izmantojot Leica Captivate v8.00, atrasto rezultātu var apstiprināt, atlasīt un aizvērt, nospiežot tikai vienu pogu- “Enter” vai “OK”.

Izmantojot trīs jaunās līniju kodēšanas opcijas un jauno veidu, kā piekļūt “Select Linework” panelim un apstiprināt meklēšanas rezultātus, var panākt milzīgu efektivitātes uzlabojumu, veicot mērījumus ar līnijām. Izmantojot šos uzlabojumus, ir iespējams ietaupīt no 4 līdz 7 taustiņu nospiešanas reizēm uz vienu uzmērīto objektu, samazinot datu vākšanai nepieciešamo laiku.

Palieliniet punktu kodā izmantojamo maksimālo atribūtu skaitu

Ar Leica Captivate v8.00 tagad ir iespējams definēt līdz pat 60 atribūtiem vienam punkta kodam. Katra kodu sarakstā iekļautā koda atribūtus var iepriekš definēt “Leica Infinity Code Manager” vai izveidot reāllaikā, veicot mērījumus ar Leica Captivate. Importēšanas un eksportēšanas opcijas, kas iepriekš atbalstīja 20 atribūtus, tagad atbalstīs 60 atribūtus.

Leica Captivate izmantošana planšetdatoros samazinātā loga izmērā

Leica Captivate v8.00 ir pievienots jauns iestatījums, kas ļauj Leica Captivate darboties samazinātā loga izmērā. Funkciju Leica Captivate palaišanai samazināta loga izmērā var atrast panelī “Screen”, “Audio & text input”. Pēc iestatījuma iespējošanas tiek parādīts ziņojums, ka Leica Captivate ir jārestartē, lai izmaiņas stātos spēkā. Šis jaunais displeja režīms sniedz iespēju paralēli Leica Captivate lietot citas trešās puses lietojumprogrammas un strādāt ar abām lietojumprogrammām bez nepieciešamības pārslēgties starp tām, tādējādi palielinot darbplūsmas efektivitāti.

Koplietojiet eksportēta faila linku, izmantojot e-pasta adresi

Sākot no Leica Captivate v8.00, datu eksportēšanas rīki ietver jaunu iespēju, kas ļauj augšupielādēt un kopīgot eksportētos datus, izmantojot saiti e-pastā.

Kad ir atzīmēts iestatījums “Upload a copy and share a link via email”, var ievadīt vienu e-pasta adresi. Pēc datu eksportēti izvēlētajā formātā, tie papildus tiek augšupielādēti “Hexagon” mākoņpakalpojumā un norādītajām adresātam tiek nosūtīts e-pasts ar saiti uz datiem.

E-pasts informē, ka Leica Captivate ierīce ir kopīgojusi failu un satur pogu “Lejupielādēt” failu. Noklikšķinot uz tā, tiek atvērta “Hexagon” mājaslapa, kurā var lejupielādēt failu. To var lejupielādēt ikviens, kam ir saite, tā ir pieejama 7 dienas.

Stake/Check Tunnel — IFC faili kā tuneļa dizains, izmantojot DTM

Tuneļu projekti arvien vairāk tiek nodrošināti IFC datu formātā. Līdz šim ar Leica Captivate šajā formātā izveidoto tuneļa dizainu nebija viegli izmantot.
Kombinācijā ar Leica Infinity v4.1 un Leica Captivate v8.00 tagad ir iespējams pārbaudīt tuneļa dizainu, IFC formātā. Izmantojot “Leica Infinity”, IFC tuneļa dizains vispirms ir jāpārveido par “mesh” failu un jāsaglabā kā Leica Captivate DTM.
Izmantojot “Stake & Check”, tagad ir iespējams izmantot DTM datus kā tuneļa dizainu. Lai varētu izmantot šo dizainu, DTM dati ir jāsasaista kā dizaina dati projekta iestatījumos vai jāatlasa kā DTM dizains “Design data” panelī. Kad DTM dati ir atlasīti, jaunais iestatījums “Use DTM for tunnel design” būs pieejams panelī “Define”.

Stake/Check Rail — jauns COGO Rail rīks punktu veidošanai

Lietojumprogrammā Stake/Check Rail ir rīks ar nosaukumu COGO Rail. Iepriekšējās Leica Captivate versijās šis rīks piedāvāja funkcionalitāti, lai aprēķinātu piketus un nobīdes attiecībā pret projekta novietojumu, izmantojot darbā esošo punktu koordinātas.

No Leica Captivate v8.00 rīks ir paplašināts, iekļaujot funkcionalitāti punktu izveidei no piketiem un nobīdēm. Šī funkcionalitāte iepriekš bija pieejama tikai rīkā COGO Road, un tagad tā ir iekļauta rīkā COGO Rail. Rīks ir atrodams rīklodziņa panelī:

COGO Rail rīks piedāvā jaunu aprēķina metodi ar nosaukumu “Izveidot punktus no ASCII”. ASCII datu fails var ietvert neierobežotu skaitu “punktu” kuriem ir definēta kiketāža, nobīde, un augstums vienkāršā ar komatu atdalītā formātā. Failu var importēt un aprēķināt un izveidot COGO punktu kopu.

Jaunās Leica Captivate funkcijas specifiski tahimetriem

Stacijas uzstādīšanā iespējams izmantot AP20 slīpuma sensoru

Ar Leica Captivate v8.00, tagad ir iespējams veikt tahimetra orientāciju, izmantojot AP20 slīpuma kompensācijas funkcionalitāti.  Šī jaunā funkcionalitāte ļauj pilnībā izmantot AP20 priekšrocības, vēl vairāk palielinot risinājuma ātrumu un elastību.

Jaunās Leica Captivate funkcijas specifiski GNSS sensoriem

Uzlabota RTK veiktspēja īsajām bāzes līnijām

Ar Leica Captivate v8.00 GNSS pozicionēšanas algoritmi ir uzlaboti, lai nodrošinātu augstāku RTK pieejamību īsās bāzes līnijās līdz 5 km vienas bāzes līnijas RTK un 10 km tīkla RTK. Gaidāmais uzlabojums ir īpaši redzams sarežģītās vidēs (piemēram, pie nojumes un ēkām) un jonosfēras apstākļos ar pastiprinātiem traucējumiem.
Lai iegūtu maksimālu veiktspēju no šī uzlabojuma, gan GS sensors, gan CS20 kontrolleris vai CS30/CS35 planšetdators ir jāatjaunina uz jaunāko versiju.

Jaunākās Ziņas

Leica Captivate v8.30

Jaunumi Attiecas uz: - Kontrolieriem: CS20, CS35, CS30  - Tahimetriem: TS16, TS60, TM60, MS60, TS13, [...]

Leica Captivate v8.00

Jaunumi Attiecas uz: - Kontrolieriem: CS20, CS30, CS35 - Tahimetriem: TS10, TS13, TS16, [...]