Jaunumi

Attiecas uz:

– Kontrolieriem: CS20, CS35, CS30 

– Tahimetriem: TS16, TS60, TM60, MS60, TS13, TS10 

– GNSS uztvērējiem: Neiegūst jaunu programmatūras versiju

CCP līdz 01.12.2023

Punkta infomācijas apstiprināšana pēc uzmērīšanas

Ar Leica Captivate versiju 8.30 funkcija “Prompt before storing” (pārbaudīt pirms saglabāšanas) ir pārstrādāta, lai kļūtu gan vienkāršāka, gan jaudīgāka. Tagad ir tikai viens iestatījums – to var ieslēgt vai izslēgt, un displeja konfigurācija ir izņemta no iestatījumiem.

Ja ir aktivizēts iestatījums “Prompt before storing”, pēc katra punkta mērījumu veikšanas sadaļā “Measure” tiks parādīts panelis “Confirm Point Information” (Apstiprināt punkta informāciju).

Tādējādi tiks parādīti visi uzvedņi, kas tikuši konfigurēti, lai tiktu parādīti “Measure” sadaļas 1. lappusē, kā arī kodu lauki, ja tādi tiek izmantoti. Tas nozīmē, ka var rediģēt visus laukus, tostarp punkta ID, prizmas augstumu, kodēšanu, līniju un atribūtus. Nospiežot “Confirm”, informācija tiks saglabāta. Jaunā funkcionalitāte “Prompt before storing” ne tikai atvieglo kļūdu pārbaudi, bet arī ļauj kodēt punktus pēc mērījumu veikšanas.

Iespējams izmantot arī jauno “ātrās funkcijas” taustiņu. Pēc konfigurēšanas, nospiežot karsto taustiņu, tas aktivizēs mērījumu un pēc tam parādīs informācijas apstiprinājuma paneli tikai vienam punktam.

Veiciet punktu mērījumus, pieskaroties koda lodziņam (sk. att. simbols pirms koda)

Ar Leica Captivate versiju 8.30, jaunā atskaņošanas poga (uz sāniem sagāzts trijstūris) katrā kodu lodziņā sniedz skārienjūtīgā ekrāna lietotājam iespēju “tap to measure”. Ar vienu pieskārienu ekrānā redzamajam kodu lodziņam tiks gan atlasīts attiecīgais kods, gan arī tiks veikts punktu mērījums. Tas samazina pieskārienu skaitu ekrānam, kas nepieciešami punktu mērīšanai, ļaujot būt produktīvākiem, esot objektā. Jāņem vērā, ka atskaņošanas poga nebūs pieejama noteiktos apstākļos, piemēram, ja pozīcija nav pieejama vai ja ir iespējota vairāku kodu iespēja.

Aizpildiet koda informāciju, norādot līnijas ID un līnijas karogu

Leica Captivate 8.30 versijā ir ieviests jauns iestatījums, kas ļauj līnijas ID un/vai līnijas karogu saglabāt kā informāciju par kodu. Ja šis iestatījums ir aktīvs, ikreiz, kad punkts tiek saglabāts izmantojot līnijas, līnijas ID un/vai līnijas karogs tiks automātiski saglabāts punkta lauciņā “Kods”.

Noklusējuma iestatījums “Manuāli ievadīt” joprojām ļauj ievadīt kodu informāciju manuāli. Jāņem vērā, ka šis iestatījums attieksies tikai uz vēlāk izmērītiem punktiem un neietekmēs jau saglabātos punktus. Šis jaunais iestatījums atvieglos “uz punktiem balstītu” datu eksportēšanu, iekļaujot līnijas informāciju, un ļaus trešo pušu programmatūrai labāk interpretēt iegūtos datus.

Brīvo kodu atslēgšana

Leica Captivate versijā 8.30 ir pieejams jauns kodēšanas iestatījums, lai atspējotu brīvo kodu meklēšanu un ļautu ātri ievadīt visu ar atribūtiem saistīto informāciju. Pēc noklusējuma, šis iestatījums ir aktivizēts, kas ļauj veikt meklēšanu.

Tas ļaus arī ātrāk ievadīt datus brīvās kodēšanas lietotājiem ar lielu kodu apjomu.

Vairāki uzlabojumi apjoma aprēķināšanas darbplūsmās

Tagad ir vieglāk definēt virsmu, izmantojot jauno iespēju “Range” (Diapazons), lai atlasītu virsmai pievienojamos punktus.

Iespēja “Range” ietver vairākas metodes, kas palīdz, ja nepieciešams atlasīt daudzus punktus, tostarp definējot sākuma un beigu punktus vai izmantojot 3D skatītāju, lai definētu “Selection Window”.

Papildus virsmas punktu atlasei, lai noteiktu virsmas robežu no esošas slēgtas līnijas, izvēlnē “Boundary Tools” var izmantot jaunu metodi “Create from line” (Izveidot no līnijas). Tas ir īpaši noderīgi, piemēram, ja pamats jau ir izmērīts un definēts, izmantojot līnijas.

Tilpuma aprēķināšanai ir ieviesta jauna aprēķina metode “Surface to DTM”. Tā ļauj aprēķināt tilpumu starp definēto virsmu un esošo DTM.

Ir uzlabota konsekvence starp visām apjoma aprēķina metodēm, lai “no” un “līdz” vienmēr tiktu atlasīti vienā un tajā pašā secībā katrai metodei. Tas nozīmē, ka esošās metodes “Surface to surface” virziens ir mainīts. “Volume calc” sadaļā ir ieviesta jauja pozīcija “Surface manager”, kurā ir uzskaitītas visas objektā esošās virsmas, sniedzot pārskatu par tām ļaujot tās dzēst.

Datu filtra ikona un ātrās funkcijas taustiņš, noklusējuma iestatījumu atjaunošanai

Kad vien datu filtrs ir aktīvs, darbu karuselī jaunā ikona tiks parādīta zaļā krāsā, apakšējā kreisajā pusē.

Datu pārvaldības lapā “Points” jaunā ikona norādīs datu filtra statusu. Uzspiežot uz ikonas, tiks atvērts datu šķirošanas un filtrēšanas iestatījumu panelis. Ja datu filtrs ir aktīvs, ikona būs redzama zaļā krāsā.

Ja datu filtrs ir iestatīts kā “All” vai “Highest point class only”, ikona šajā lapā tiks parādīta pelēkā krāsā.

Papildus datu filtra ikonai Leica Captivate 8.30 versijā ir ieviests arī vienkāršs veids, kā atjaunot datu filtra noklusējuma vērtību, izmantojot jaunu ātrās funkcijas tautiņu vai favorītu ar nosaukumu “Reset data filter”.

Pēc konfigurēšanas, nospiežot šo ātrās funkcijas taustiņu vai favorītu, darba uzdevuma vai datu kopas punktu datu filtrs tiks atiestatīts atpakaļ tikai uz “Highest point class only”.

Jaunā datu filtra statusa ikona un ātrās funkcijas taustiņa kombinācija nodrošina lielāku Captivate datu apstrādes pārredzamību un piedāvā ātrāku un vienkāršāku veidu, kā atjaunot slēptos punktus objektā.

Jaunas urbto tuneļu būves funkcijas

Tagad Leica Captivate 8.30 versijā konstrukcijas tuneļa ass attiecību var noteikt, izmantojot rotācijas un nobīdes vērtības no izlīdzināšanas.

Turklāt tagad var aprēķināt riņķu stāvokli (orientāciju un slīpumu) attiecībā pret konstruēto trajektoriju (lai iegūtu “lead” un “look up” vērtības).

Pielāgota sistēmas dublējuma faila izveide

Sākot ar Leica Captivate 8.30 versiju, panelī “Format Data Memory” ir pievienota jauna opcija “Backup” (rezerves kopija). Tā automātiski izveido sistēmas datņu   dublējuma failu un tādējādi arī pielāgotu sistēmas iestatījumu atgūšanas punktu.

Rezerves kopija ietver visus sistēmas iestatījumus un Leica objektus, bet neietver darbus un datu failus, kas tiek saglabāti iekšējā atmiņā (darbu rezerves kopiju veic cita funkcija skatīt V7.0 Datu duplicēšana SD kartē) . Veidojot sistēmas failu rezerves kopiju, tiks parādīts apstiprinājuma ziņojums. Ja jau pastāv vecāks sistēmas dublējums, Leica Captivate informēs, kad tas tika izveidots, un jautās, vai tas ir jāpārraksta.

Kad sistēmas dublējums ir izveidots, tas darbojas kā sistēmas atjaunošanas punkts. Kad Leica Captivate atmiņa tiek formatēta, tad no jauna startējoties, tā atgriežas izveidotās dublējuma kopijas stāvoklī. Šī funkcija nodrošina, ka lietotāja iestatījumi tiek saglabāti droši, tāpēc nav jāuztraucas par to zaudēšanu, ja kāds cits maina vai atiestata ierīci.

Jaunās Leica Captivate funkcijas specifiski tahimetriem

AP20 – slīpuma stipruma indikatora josla

Ar Captivate 8.30 versiju ir ieviesta slīpuma mērītāja ikona, kas nepārtraukti uzrauga slīpuma inicializācijas stiprumu. Samazinoties vai pavājinoties slīpuma skaitītāja joslai, lietotājs tiek brīdināts, ka ir jāveic turpmākas štoka kustības, lai saglabātu slīpuma kompensācijas statusu un turpinātu mērījumus ar slīpuma kompensāciju.

AP20 – nepārtraukti attāluma mērījumi

Iepriekšējās Leica Captivate versijās, izmantojot nepārtrauktus attāluma mērījumus, dažas izvēlnes un funkcijas bija bloķētas vai slēptas. Tas nozīmēja, ka piekļuve iestatījumiem vai noteiktu funkciju veikšana nebija atļauta, ja vien mērījumi nebija apturēti. Izmantojot AP20, nepārtrauktu mērījumu apturēšana nozīmēja, ka tiek zaudēta slīpuma kompensācija, kā rezultātā pēc funkcijas vai izvēlnes izmantošanas bija nepieciešams no jauna iniciēt AP20.

Leica Captivate 8.30 versijā šie ierobežojumi ir atcelti. Tagad var piekļūt iestatījumiem, rīkiem un izmantot lielāko daļu funkciju, saglabājot ieslēgtu nepārtrauktu attāluma mērīšanu. Ņemiet vērā, ka nepārtrauktie attāluma mērījumi būs jāpārtrauc, ja būs jāmaina mērķa tips vai ja tiks pārslēgta izmantotā lietotne.

Šis uzlabojums saglabā produktivitāti, izmantojot nepārtrauktus attāluma mērījumus, novērš slīpuma inicializācijas zudumus un ļauj saglabāt koncentrēšanos uz mērījumu darba gaitu.

Mērījumu uzsākšana no tahimetra, ja tas tiek pārvaldīts no attāluma

Leica Captivate 8.30 versijā tahimetra “Remote Control” panelī tagad ir redzamas pogas “Set” un “Distance”, kas ļauj sākt iestatīšanu ar kontrolieri, bet attāluma mērījumus veikt no tahimetra.

Tas ietaupīs laiku, veicot iestatīšanu, izmantojot kontrolieri, un nodrošinās konsekvenci starp “Setup” un “Measure” sadaļās attēloto darbību.

Leica Captivate programmatūras uzlabojumi

1. Novērsta savienojamības problēma starp CS20 un GS07 pēc Captivate v8.00 atjaunināšanas

2. Novērsts sistēmas sabrukums, noņemot atsauces failu no uzdevuma

3. Novērstas savienojamības problēmas starp Windows 11 planšetdatoriem un GS un TS sensoriem

4. Novērsta nepareiza lokveida ģeometrijas noteikšana Captivate XML eksportētājā

5. Novērstas situācijas, kurās dažreiz nav pieejami punktu nospraušanas rīki

Jaunākās Ziņas

Leica Captivate v9.00

Jaunumi Attiecas uz: - Kontrolieriem: CS20, CS30, CS35, CC180, CC200  - Tahimetriem: TS10, [...]

Mērniecības GNSS

Leica GNSS uztvērēji Leica GNSS uztvērēji nodrošina augstas ticamības un kvalitātes GNSS RTK [...]

Tahimetri

Leica robotizētie tahimetri Leica robotizētais tahimetrs ir labākais un precīzākais instruments tirgū. Labākie [...]