Leica Cyclone FIELD 360 Quick Plan opcija

Vienkāršo modelēšanas darbplūsmu ar jauno Leica Cyclone FIELD 360 Quick Plan.

Leica Cyclone FIELD 360 vienmēr ir bijis efektīvs līdzeklis, lai palielinātu darba ražīgumu, jo lietotājam tiek sniegta ispēja nekavējoties apskatīt un pārbaudīt skenēšanas laikā iegūtos datus, kā arī lietotājs var pievienot dažādus Geo Tags un automātiski izlīdzināt iestatījumus. Cyclone FIELD 360 galvenais mērķis vienmēr ir bijis sagatavot skenēšanas datus uz vietas, lai attiecīgi pēc tam nebūtu jāpatērē laiku datu pēcapstrādei birojā. Ar Quick Plan ieviešanu tiek panākts, ka lietotājs ir spējīgs pabeigt uzdevumus atrodoties uz lauka.

Quick Plan ir vienkārša un saprotama programma, ar kuras palīdzību var ātri sasniegt nepieciešamos rezultātus. Quick Plan ir ideāls papildinājums visām iekštelpu modelēšanas aplikācijām, kā arī izmantojot šo programmu lietotāji var ātri izveidot vienkāršus un pabeigtus telpu izkārtojumus, lai piegādātu tos klientiem.

Kā darbojas Quick Plan?

Quick Plan darbojas gan uz Android, gan uz iOS mobilajām ierīcēm, tāpēc Quick Plan ir pieejams praktiski visiem patērētājiem. Quick Plan piedāvā ātru un veinkāršu veidu, kā iegūt vienkāršus 3D paraugus no punktu mākoņiem. Šie vienkāršie 3D paraugi sastāv no telpām ar sienām, durvīm un logiem un to pamatā ir Cyclone FIELD 360 lauka priekšreģistrācija.

Quick Plan ir nopērkams papildinājums, kuru var aktivizēt lietotnē Cyclone FIELD 360, un tas uzlabo esošo 3D realitātes uztveršanas darbplūsmu.

Lai izveidotu Quick Plan uz vietas, ir nepieciešams veikt 6 pamatdarbības:

  • Skenēt istabu
  • Reģistrēt skenēšanu
  • Iegūt sienas no punktu mākoņa, lai izveidotu istabu
  • Izmērīt griestu augstumu
  • Iegūt logus un durvis no punktu mākoņa
  • Eksportēt un kopīgot

Svarīgi ir atcerēties, ka Quick Plan izveides laikā, jeb kurā brīdī, ir iespējams pārtraukt modelēšanas procesu, lai izveidotu vai reģistrētu papildu skenējumu.

Sienu izzīmēšana?

Lai iegūtu sienu no uzmērītā punktu mākoņa, lietotājam jāveic viens vilkšanas žests pa attiecīgās sienas daļu, kur, veicot vienu vilkšanu, tiek iegūta precīzi viena siena. Pārējo daļu izpilda inteļiģenta programmatūra, kas ļauj tūlīt izveidot telpu ar maksimālu efektivitāti, vienlaikus atstājot lietotājam pietiekamu kontroli, lai jebkurā brīdī pārbaudītu un labotu procesu.

Sienu attēlo vislabāk piemērotā līnija, kas aprēķināta no punktiem, kurus izvēlas ar vilkšanas žestu. Tomēr ne visi punkti, kas atlasīti ar vilkšanas žestu, tiek izmantoti līnijas aprēķināšanai. Ātrais plāns gudri izvēlas, kuri punkti ir potenciālie sienas punkti, ņemot vērā viņu tuvāko kaimiņu punktus. Par iespējamiem sienas punktiem tiek uzskatīti tikai punkti, kas kopā ar kaimiņiem veido vertikālu virsmu. Blakus redzamajā attēlā vizuāli parādīts piemērs, kuri punkti ir atlasīti un kuri punkti tiek izmesti ar vilkšanas žestu.

Vilkšanas žesta rezultāts – atlasītie potenciālie sienas punkti ciānzilā krāsā un izmestie punkti violetā krāsā

Sienu izzīmēšana?

Atlasītos sienas punktus izmanto, lai aprēķinātu sākotnējo vislabāk piemēroto līniju. Katrā sākotnējās līnijas galā Quick Plan atrod papildu sienas punktus sākotnējās līnijas virzienā. Šie punkti tiek izmantoti sākuma līnijas precizēšanai un tās garuma un virziena atjaunināšanai. Kad datos ir konstatēta pietiekami liela plaisa, automatizētā līnijas precizēšana beidzas un tiek parādīts rezultāts. Blakus attēlā parādīta iegūtā līnija.

Pēc tam lietotājs var vilkt gar vienu no blakus esošajām sienām. Līnija tiks izvilkta aprakstītajā veidā un automātiski krustosies ar iepriekšējo līniju, tāpēc starp līnijām nav atstarpju. Kad lietotājs ir identificējis visas istabas sienas, viņš var aizvērt pēdējo atlikušo atstarpi un saglabāt izveidoto telpu.

Griestu augstuma mērīšana?

Saglabājot pirmo istabu, lietotājs tiek aicināts izmērīt griestu augstumu. Šis ir mazs, bet svarīgs solis, un tam ir divi mērķi:

  1. Lai noteiktu telpas vertikālo stāvokli

      2. Lai palīdzētu modelēt logus un durvis

Griestu augstumu mēra, nosakot divus punktus, vienu uz grīdas un otru uz griestiem. Pieņemot, ka grīda un griesti ir paralēli, nav nepieciešams, lai šie punkti būtu vertikāli. Izmērītais griestu augstums tiek piemērots visām esošajām telpām, un to var mainīt jebkurā laikā.

Logu un durvju izzīmēšana

Kad istaba ir izveidota, logus un durvis var izvilkt 360 skatījumā. Logs tiek definēts, izvēloties četrus punktus, pa vienam katrā loga malā. Nav svarīgi, kur tieši pa loga malu tiek izvēlēts punkts, jo pēc tam atlasītie punkti tiek ortogonāli projicēti uz esošo sienu un savienoti kopā, veidojot taisnstūri.

Durvis tiek izvilktas tādā pašā veidā, taču ir nepieciešami tikai trīs punkti, jo grīdas punkts jau ir zināms, izvēloties griestu augstumu. Rezultāts ir 3D modelis, kuru var pārbaudīt kopā ar punktu mākoni.

3D modeļa pārbaude kopā ar punktu mākoni, no kura tas tika iegūts.

Ir vērts pieminēt, ka Quick Plan saprot, ka sienas atvērumi pastāv abās sienas pusēs, tāpēc tie ir jāveido tikai vienā sienas pusē un automātiski jāpārnes uz blakus esošo istabu.

Eksports un kopīgošana?

Kaut arī lietotāji potenciāli var precizēt plānus sarežģītākās programmatūras paketēs, piemēram, CloudWorx, Quick Plan (ātrā plāna) rezultātus var arī eksportēt un koplietot tieši uz laukā.

DXF vai IFC failu var izveidot un saglabāt planšetdatorā. Izmantojot mākoņpakalpojumus, piemēram, Dropbox, OneDrive vai iCloud, vai vienkārši pievienojot failu e-pastam,Quick Plan (ātro plānu) var koplietot ar kolēģiem, projektu līdzstrādniekiem vai klientiem, sākot no lauka līdz birojam.

Izmantojot Quick Plan (ātro plānu), lai sasniegtu maksimālu produktivitāti, lietotājs var sākt modelēšanu kamēr vēl notiek skenēšana. Datus var kopīgot ar biroja kolēģiem, lai veiktu tūlītējas kvalitātes pārbaudes, bet tos nodod arī caur tradicionālo biroja ekosistēmu. Tāpēc Quick Plan (ātrais plāns) ir neatņemama projekta sastāvdaļa, jo tas virzās lejup pa straumi. Ieguldot Quick Plan (ātrajā plānā), lietotāji var būt efektīvāki šajā jomā neatkarīgi no tā, vai projekta mērķis ir izveidot sarežģītus modeļus vai izveidot vienkāršus telpu plānojumus.

Kā iegūt Quick Plan opciju ( ātrā plāna opciju)?

Quick Plan (atrais plāns) ir Cyclone FIELD 360 papildaprīkojums, un to var izmantot ar visiem atbalstītajiem lāzera skeneriem Leica Geosystems (BLK360, RTC360 un ScanStation P-Series). Lai iegūtu piekļuvi ātrā plāna eksportēšanas funkcijām, tas jāpievieno Cyclone Cloud kontam ar esošu Leica Cyclone abonēšanas licenci vai jebkuru Cyclone FIELD 360 vai Cyclone REGISTER saimes moduli.

Jaunākās Ziņas