Leica GS18I GNSS Uztvērējs

Pirmais GNSS uztvērējs ar Vizuālo Pozicionēšanas sistēmu

Tehnoloģijas pamatā ir reālā laika GNSS, inerciālās sistēmas un kameras kombinēta izmantošana. Jūs varat noteikt punktus ar centimetru līmeņa precizitāti no fotoattēla tieši lauka kontrolliera ekrānā vai izveidot 3D mākoņus biroja programmatūrā Leica Inifnity.

Strādājot ar GNSS uztvērēju, vairs nav ierobežojumu.

Lauka un biroja programmatūra

Uzņemiet un nomēriet apvidū, izmantojot GS18I RTK uztvērēju, izmantojot Leica Captivate programmatūru. Lietošanas ērtums padara datu savākšanu un pārvaldību skaidru un precīzu.

Izmantojiet lauka programmu Leica Captivate, lai uzmērītu un apstrādātu datus laukā, un Infinity biroja programmu, lai ērti mērītu punktus birojā uz lielāka ekrāna, kur Jums netraucēs laikapstākļi un Jūs nekavēsiet satiksmi. Infinity Survey programmatūra ir paredzēta visu lauka mērniecības datu pārvaldībai, apstrādei, analīzei un kvalitātes pārbaudei no GNSS sensoriem, totālajām stacijām, digitālajiem nivelieriem un UAV.

Iepazīstiet Leica GS18I GNSS uztvērēju

Leica GS18I GNSS uztvērējs

Kā uzmērīt ar Leica GS18I GNSS uztvērēju

Kā strādāt ar GS18 I datiem

Inovatīvs

Leica GS18I ir precīzs un viegli lietojams GNSS RTK uztvērējs. Tajā tiek izmantota ļoti novatoriska Vizuālās Pozicionēšanas tehnoloģija, kuras pamatā ir nevainojama GNSS, IMU un kameras integrācija. Tas ļauj izmērīt punktus augstā precizitātē, izmantojot attēlus laukā vai birojā. Alternatīvi izveidojiet punktu mākoņus no uzņemtajiem attēliem, izmantojot Leica Infinity, lai vēl vairāk paplašinātu datu iegūšanas iespējas.

Ātrs

Paredzēts efektīvai liela punktu skaita uzmērīšanai. Leica GS18I ļauj uzņemt attēlus un izmērīt simtiem punktu dažu minūšu laikā bez vajadzības fiziski sasniegt punktu. Objektā pavadītais laiks tiek samazināts un samazināts atkārtotu apmeklējumu skaits – kad objekts ir uzmērīts, Jūs varat izmērīt visu informāciju, kad vien vēlaties.

Daudzpusīgs

Attēlveidošanas jauda ir mainījusi spēles noteikumus. Ja Jums ir iespēja izmērīt redzēto, Jūs varat sasniegt vietas, kuras iepriekš nevarējāt sasniegt, bez nepieciešamības mainīt instrumentus vai kāpt cauri šķēršļiem. Tas Jums dod elastību šajā jomā, samazina aprīkojumu un atvieglo ikdienu, patiesi palielina produktivitāti un palielina peļņu.

Jautājumi  un atbildes par Leica GS18I GNSS uztvērēju

Ar ko atšķiras Leica GS18I un Leica GS18T GNSS uztvērēji

Leica GS18I ir jauns Leica Geosystems GNSS uztvērējs. Tam ir visa Leica GS18 T funkcionalitāte ar vizuālās pozicionēšanas tehnoloģijas pievienoto vērtību.
Tāpat kā jebkurš cits GPS sensors, arī GS18 I varu izmantot visu GNSS signālu RTK korekcijas.

Kādas ir problēmas, mērot ar parasto GNSS uztvērēju?

Lai varētu izmērīt punktus, GNSS sensoram jāsaņem satelīta signāli. Punkta stāvokli var izmērīt tikai tad, ja GNSS sensoram ir piekļuve atklātām debesīm un punktu var aizsniegt ar štoka spici. Ja tas nav iespējams, mērnieki var izmantot tādas alternatīvas metodes kā:

  • Dažādi risinājumi, piemēram: ofseta mērījums, izmantot COGO funkcionalitāti un skicēšanu
  • Papildaprīkojums kombinācijā ar GNSS sensoru, piemēram: CS20 ar integrētu DISTO vai 4 metru štoks. Šis mērīšanas veids var būt laikietilpīgs un var arī apdraudēt precizitāti.
  • Alternatīvi instrumenti, piemēram: totālā stacija. Šādu alternatīvu izmantošana var būt arī laikietilpīga, ja ir tikai daži punkti, kurus nevar izmērīt ar GPS uztvērēju.

Lietotāji saskaras ar papildu izaicinājumu, kad ir jāuzmēra daudz detaļu. Katra punkta mērīšana ar štoka galu prasa daudz laika uz vietas. Pastāv arī risks, ka daži punkti tiek aizmirsti, un objekts ir jāapmeklē atkārtoti, kas rada papildu izmaksas.

Kā Leica GS18 I atrisina šīs problēmas?

Izmantojot Leica GS18 I GNSS uztvērēju, nav nepieciešams izmantot citas laikietilpīgas metodes vai papildu aprīkojumu. Pateicoties GNSS, IMU (inerciālais modulis) un kameras integrācijai, punktus, kurus nevar uzmērīt dēļ aizsegtām debesīm vai citiem šķēršļiem, var uzmērīt no attēliem, izmantojot GS18 I Vizuālās pozicionēšanas tehnoloģiju. Šī jaunā tehnoloģija ļauj no attāluma uzmērīt punktus, saglabājot augstu precizitāti.

Kurās situācijās mērniecības profesionāļi izmantotu Vizuālās pozicionēšanas tehnoloģiju?

Vizuālā pozicionēšana ir īpaši piemērota:

  • Kad jāuzmēra simtiem punktu.
  • Kad jāuzmēra nepieejamus punktus, piemēram, pāri ielai, aiz vārtiem vai bīstamās vietās (piemēram, ar risku, ka uzbrūk suns, bīstami mērījumi uz jumta malas).
1. attēls – Leica GS18 I GNSS RTK uztvērējs, mērot punktus virs žoga
  • Apsekošanas vietās ar ierobežotu GNSS signālu (piemēram, zem jumta, balkona vai koka).
  • Mērot punktus uz ēkas fasādēm (piemēram, loga stūri un jumta augstums).
2. attēls – Fasāžu mērīšana
  • Papildu punktu mērīšanai bez nepieciešamības atkārtoti apmeklēt objektu.
  • Uzmērītā objekta punktu mākoņu ģenerēšanai.
3. attēls – punktu mākonis, kas ģenerēts no attēlu grupām, kas uzņemtas ar GS18 I
  • Krājumu apjoma aprēķināšanai.
  • Avārijas ainas attēlu uzņemšanai un punktu mērījumiem.
4. avārijas vietas uzņemšana
Kam jāizmanto Leica GS18 I?

Leica GS18 I ir paredzēts lietotājiem, kuriem ir jāuzmēra punkti, kurus ir grūti sasniegt, izmantojot parasto GNSS RTK uztvērēju. Leica GS18 I uztvērējs ir ideāls rīks lietotājiem, lai uz vietas savāktu lielu datu daudzumu. Lietotāji var vēlāk izlemt, kurus punktus mērīt attēlu mērīšanas precizitātē.

Kā darbojas Leica GS18 I? (Mērīšanas princips)

Ņemsim par piemēru šo videoklipu.

Lietotājs vēlas uzmērīt dažus interesējošos punktus tranšejā. Viss, kas jādara, ir jāstaigā pa tranšejas malu ar kameru, kas vērsta pret cauruļvadu, kamēr Leica GS18 I automātiski uzņem attēlus. Leica GS18 I uzņem attēlus ar ātrumu 2 Hz, nodrošinot optimālu attēla pārklāšanos un ģeometriju. Kad uzmērīšana ir pārtraukta, attēli tiks automātiski apstrādāti ar algoritmiem, kas darbojas programmā Captivate. Tūlīt pēc uzņemto attēlu apstrādes attēlus var izmantot punktu mērīšanai.

Uzņemšanas laikā Leica GS18 I uztvērējs pārbauda, vai pozīcijas un slīpuma kvalitāte ir pietiekami precīzi. Ja nē, uzņemšana tiek automātiski pārtraukta, bet jau uzņemtie attēli tiek apstrādāti. Turklāt Leica GS18 I izveido ģeometrisku savienojumu starp secīgiem attēliem, no attēliem iegūstot pazīmes (atšķirīgus punktus).
Šis video parāda, kā algoritms, kas darbojas uz GS18 I, mērīšanas laikā izseko punktus:

Attēlus var izmantot punktu mērīšanai tūlīt pēc to iegūšanas. To nodrošina vizuālās pozicionēšanas tehnoloģija.

Kura programmatūra ir nepieciešama, lai apstrādātu uzņemtos attēlus?

Leica GS18 I uztvērēju pilnībā atbalsta programmatūra Captivate, kas darbojas uz Leica CS20 LTE vai BASIC kontroliera, vai CS35 planšetdatora.

Leica Captivate lauka programma automātiski apstrādās, novietos un orientēs uzņemtos attēlus, tādējādi nodrošinot kvalitātes kontroli jau uz vietas. Nav nepieciešams manuāli saskaņot kontroles punktus vai līnijas, kā tas ir nepieciešams, lietojot līdzīgas tehnoloģijas.

Kā var izmērīt punktus attēlos un kāda programmatūra ir nepieciešama?

Punktus no attēliem mēra programmā Captivate, kas darbojas CS20 LTE vai BASIC kontrolierī vai CS35 planšetdatorā. Lietotāji laukā var izmērīt punktus uzreiz pēc attēlu uzņemšanas.

Attēlus var importēt arī biroja programmā Infinity, kur lietotāji var izmērīt punktus uz liela ekrāna sēžot birojā.

Vienkārši izvēlieties vienu punktu attēlā, un algoritms automātiski atradīs to pašu punktu pārējos attēlos. Ar vienu klikšķi izmērāmā punkta 3D koordinātas tiks aprēķinātas un saglabātas Captivate programmā, tāpat kā tās būtu bijis mērot ar šoka spici.

Izmantojot citus risinājumus, lai aprēķinātu 3D koordinātas no attēliem, punkti ir manuāli jāizvēlas no katra attēla. Izmantojot Leica GS18 I punktus, katrā attēlā nav nepieciešams manuāli izvēlēties, jo algoritms to dara jūsu vietā. Kad izvēlētais punkts tiek saskaņots secīgos attēlos, punkta 3D pozīcija tiek rekonstruēta, izmantojot krustojumu uz priekšu, kā parādīts zemāk esošajā attēlā.

5. attēls – krustojums uz priekšu

Kāds ir Vizuālās pozicionēšanas tehnoloģijas pamatprincips?

Vizuālās pozicionēšanas tehnoloģija balstās uz informāciju, ko sniedz GNSS pozīcija, IMU un uzņemtie attēli.

6. attēls – sensoru darbība

Kā mērīšanas principa piemēru ņemsim šo videoklipu.

Lai mērītu punktus ar Leica GS18 I, dodieties sākuma pozīcijā un sāciet uzņemt attēlus programmā Captivate. Tad ejiet garām objektam, turot GS18 I ar kameru pret to. Attēli tiks automātiski uzņemti ar 2 Hz frekvenci. Pēc attēlu uzņemšanas – Captivate automātiski aprēķina attēlu atrašanās vietu un orientāciju globālajā koordinātu sistēmā, integrējot GNSS un IMU datus ar attēlos atpazītajām funkcijām. Pēc tam šie attēli tiek saglabāti kā attēlu grupa programmā Captivate.

Attēli tiek apstrādāti reāllaikā, un tos var izmantot punktu mērīšanai tūlīt pēc uzņemšanas pārtraukšanas. Izmantojot tikai vienu attēlu, punktu var izmērīt ar vienu klikšķi. Captivate darbinātais algoritms automātiski atradīs izvēlēto punktu citos attēlos un aprēķinās punkta koordinātas vietējā koordinātu sistēmā, izmantojot krustojumu uz priekšu.

Vai no uzņemtajiem attēliem ir iespējams izveidot arī punktu mākoņus?

Jā, ar LEica GS18 I uzņemtos attēlus var izmantot arī biroja programmatūrā Infinity, lai ģenerētu 3D punktu mākoņus.

Kāpēc man vajadzētu ieguldīt Leica GS18 I?

Lūk, kāpēc GS18 I var būt noderīgs lietotājiem:

  • Leica GS18 I ir universāls GNSS RTK uztvērējs. To var izmantot, lai uzmērītu punktus ar nolīmeņotu vai slīpu štoku. Turklāt to var izmantot, lai ar augstu precizitāti mērītu nepieejamus punktus, fiksējot un mērot no attēliem.
  • Nepieejamus punktus var viegli uzmērīt attēlos, neapdraudot drošību. Nav jāuztraucas par to, kā uzmērīt punktus pāri aizņemtai ielai vai īpašumā ar bīstamu suni.
  • Samaziniet laiku laukā, ātri un efektīvi uzņemot ainu, un vēlāk izlemiet, kas būtu jāuzmēra. Laiks objektā tiek samazināts, un mērījumus var pabeigt birojā, tādējādi palielinot produktivitāti.
Kas lietotājam jāņem vērā, lietojot GS18 I?

Vizuālās pozicionēšanas tehnoloģija balstās uz GNSS un IMU mērījumiem, kā arī ar integrēto kameru uzņemtajiem attēliem. Lietojot GS18 I mērīšanai no attēliem, jāņem vērā daži nosacījumi:

  • Leica GS18 I mērījuma laikā jābūt pietiekamai GNSS signālu uztveršanai. Ja tiek zaudēta GNSS satelītu izsekošana, bilžu mērīšana automātiski apstājas.
  • Ja ir nepieciešama vizuālā pozicionēšana, izvairieties no tās izmantošanas tumšos apstākļos vai tieši pretī saulei, jo uzņemtajos attēlos nebūs, pietiekamā daudzumā, iespēja atrast līdzīgos elementus.
  • Lai iegūtu optimālu precizitāti un veiktspēju, bildējiet interesējošo objektu no attāluma no 2m līdz 10m. Kad attēli tiek uzņemti no attāluma, kas mazāks par 2 m, kameras fiksētā fokusa dēļ attēli var būt neskaidri. No otras puses, kad attēli tiek uzņemti no attāluma, kas lielāks par 10 m, precizitāte samazinās.
  • Ir iespējams uzņemt attēlus no attāluma, kas ir mazāks par 2 m vai lielāks par 10 m no objekta. Šādos gadījumos lietotājam jāņem vērā, ka precizitāte var samazināties. Pastāv arī risks, ka punktu mērīšana, izmantojot attēlus, nebūs iespējama.
  • Attēlu uzņemšanas ātrums ir optimizēts normālam pastaigas ātrumam. GS18 I nav iespējams izmantot uz kustīga transportlīdzekļa, jo attēli var būt neskaidri.

    GNSS parametri:
    Kanālu skaits555 uztveršanas signālu
    Signālu uztveršanaGPS: L1, L2, L2C, L5
    GLONASS: L1, L2, L2C, L3
    Galileo: E1, E5a, E5b, Alt-BOC, E6
    BeiDou: B1l, B1C, B2l, B2a, B3l
    QZSS: L1, L2C, L5, L6
    NaviC: L5
    SBAS: WAAS, EGNOS, MSAS, GAGAN / TerraStar
    GNSS mērījumiPilnībā neatkarīgi koda un fāzes mērījumi visās frekvencēs
    Slīpuma sensors Nav nepieciešama sensora kalibrēšana, imunitāte pret magnētiskiem traucējumiem
    Savienojums ar kontrolieriBluetooth vai RS232
    Kamera
    Sensors1.2MP,
    Redzes lauks 80°, 60°
    Bilžu uzņemšanas ātrums 20Hz
    Maksimālais bilžu grupas uzņemšanas laiks60s
    Bilžu grupas izmērs - 60sApmēram 50mb
    Precizitāte
    RTK viena bāzeslīnija (<30 km)H: 8 mm + 1 ppm (rms)
    V: 15 mm + 1 ppm (rms)
    RTK tīkla risinājumsH: 8 mm + 0.5 ppm (rms)
    V: 15 mm + 0.5 ppm (rms)
    RTK mērījumi ar Slīpuma sensoru8 mm + 0.4 mm/° slīpumam līdz 30°
    Pēcapstrādes statiskā metode (ilgi novērojumi)H: 3 mm + 0.1 ppm (rms)
    V: 3.5 mm + 0.4 ppm (rms)
    Pēcapstrādes statiskā metode (īsi novērojumi)H: 3 mm + 0.5 ppm (rms)
    V: 5 mm + 0.5 ppm (rms)
    Uzticamība>99,99% lietojot Leica SmartCheck tehnoloģiju
    Inicializācijas ātrumsParasti 4 s
    Bilžu punktu mērīšanaParasti 2-4cm (2D), attālumā līdz objektam no 2m līdz 10m
    Aparatūra:
    Svars (GS18I)1.25 kg
    Svars3.55 kg ar kontrolieri, baterijām, štoku un turētāju
    Izmēri (diametrs x augstums)173 mm x 173 mm
    Darba temperatūra-35° C līdz +50° C ar kameru, -40° C līdz +65° C bez kameras
    Mitrums100% (IS09022-13-6)
    Ūdens un putekļu aizardzībaIP68, izstur īslaicīgu iegremdēšanu ūdenī līdz 1.4 m dziļumam, aizsargāts pret stipru lietu vai putekļainu vēju
    VibrācijasIztur spēcīgas vibrācijas instrumenta darbības laikā
    TriecienizturībaIztur kritienu uz cietas virsmas no 2.0 m augstuma.
    Interfeiss:
    PogasOn/Off poga
    Funkciju poga: pārslēgšanās starp Rover / Base režīmiem
    LED indikatoriBluetooth, pozīcijas statuss, RTK Rover statuss, RTK Base statuss, datu uzkrāšana, baterijas statuss, ārējās barošanas statuss, Slīpuma LED.
    PapildusWEB interfeiss ar pilnīgu statusa indikāciju un konfigurācijas iespējām
    Atmiņa:
    Atmiņas tipsIzņemama SD karte: 8 GB
    Uzkrāšanas datu formātiLeica GNSS raw formāts
    RINEX formāts (papildus)
    Uzkrāšanas intervāls5 Hz, iespējams uzlabot līdz 20 Hz
    Savienojumi:
    Savienojumu porti1 x serial RS232 Lemo
    1 x USB / RS232 Lemo
    1 x Bluetooth v2.1+ EDR, 1.5 klase
    GSM modēmsPilnībā integrēts un aizsargāts 4G modēms
    Četrjoslu GSM / GPRS: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
    Piecjoslu UMTS: 800 / 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
    DynDNS servisa atbaslts: Bāzes stacijas režīms nodrošina līdz pat 10 rovera uztvērēju pieslēgšanos
    GSM / UMTS / UHF antenaĀrējas GSM / UMTS un radio UHF antenas
    Ārējas datu ierīcesNodrošina iespēju pieslēgt ārēju radio (UHF), GSM/GPRS modēmu
    Reālā laika datu formātiLeica, Leica 4G, CMR, CMR+, RTCM 2.2, 2.3, 3.0, 3.1, 3.2 MSM
    NMEA izvadsNMEA 0183 V 4.00 un Leica patents
    Barošana:
    Iekšēja barošanaAtkārtoti uzlādējamas un nomaināmas Li-Ion baterijas, 2.8 Ah / 11.1 V. Vienādās baterijas gan kontrolieri gan antenā.
    Darbības laiks ar divām baterijām7.00 h saņemot RTK korekcijas ar iekšējo UHF modēmu
    5.00 h raidot RTK korekcijas ar iekšējo UHF modēmu
    6.00 saņemot / raidot RTK korekcijas ar iekšējo GSM modēmu

    Jaunākās Ziņas

    Leica Captivate v9.00

    Jaunumi Attiecas uz: - Kontrolieriem: CS20, CS30, CS35, CC180, CC200  - Tahimetriem: TS10, [...]

    Leica iCON aps 200 sērija

    Augstas veiktspējas nodrošināšana Leica iCA202 ir labākais GNSS mašīnu uztvērējs, kas nodrošina augstu [...]

    Go to Top