Jaunumi

Attiecas uz:

– Kontrolieriem: CS20, CS35, CS30

– Tahimetriem: TS10, TS13, TS16, TS60, MS60, TM60

– GNSS uztvērējiem: GS18, GS18 T, GS18 I

CCP līdz 01.04.2022.

Datu duplicēšana SD kartē

Lai nodrošinātu papildus aizsardzību kontroliera iekšējā atmiņā esošiem darbiem, Leica Captivate v7.0 piedāvā veidot rezerves kopiju uz SD kartes. Katru reizi, veicot dublēšanu, aktīvā darba kopija tiek saglabāta SD kartes mapē DBX/Backups. Nepieciešamības gadījumā, šeit saglabāto darba mapi var pārkopēt atpakaļ instrumenta iekšējā atmiņā un izmantot turpmākai datu glabāšanai. Lai veidotu rezerves kopijas, instrumentā jābūt ievietotai SD kartei. Iestatīt rezerves kopijas veidošanu var Darbu pārvaldības (Job management) ekrānā, nospiežot Fn+F1(Settings).

Dzēsiet vairākus datus vienlaicīgi

Tagad vairākus vai visus darbus var izdzēst uzreiz.

Ielieciet pie nepieciešamajiem darbiem ķeksīti un izdzēsiet iezīmētos.

Ērta failu eksportēšana

Dienas vai projekta beigās, eksportējot datus no darba, bieži gadās, ka tie paši dati ir jāeksportē dažādos formātos. Tas nozīmē vienu un to pašu datu eksportēšanu jāveic vairākas reizes.
Iepriekšējās Leica Captivate versijās katra šāda eksportēšana beigtos ar novirzīšanu uz sākuma ekrānu. Lai eksportētu datus no tā paša darba citā formātā, atkal bija jāpiekļūst darba eksportēšanas ekrānā un jāizvēlas jauns eksportēšanas formāts.
Tagad Leica Captivate v7.0, tiek jautāts vai vēlaties eksportēt vēl datus.
Ja atbilde ir apstiprināšanas F6 (Jā), tiek uzreiz atvērts datu eksportēšanas izvēlne, kurā var izvēlēties nepieciešamo formātu un eksportēt.
Tas ļauj ātri un pēc kārtas eksportēt datus, katru reizi nesākot darbību no sākuma ekrāna.

Uzlabojumi, mainot iestatījumus starp ierīcēm

Kopš pirmās versijas, Leica Captivate piedāvā iespēju izveidot AllObjects.zip failu, lai pārsūtītu iestatījumus starp ierīcēm vai dublētu ierīces konfigurāciju.
Tā kā katrā versijā tiek pievienotas jaunas opcijas, šis fails vairs neaptvēra visus instrumenta iestatījumus un bija nepieciešami manuāli pielāgojumi.
Tagad Leica Captivate v7.0, AllObjects.zip fails ir paplašināts, lai izveidotu visu instrumenta iestatījumu patieso kopiju, kuru būtu iespējams pārsūtīt starp instrumentiem, lai iegūtu tādu pašu konfigurāciju citā ierīcē.

Lietotnes Auto Setup paplašinājums

Auto Setup ļauj automātiski orientēt instrumentu. Izmantojot PowerSearch, tas skenē apkārtējo apkārtējo teritoriju, lai atrastu prizmas, un aprēķina tahimetra pozīciju, saskaņojot atrastās prizmas ar kontroles punkta koordinātām kuras iepriekš ievadītas darbā.

Jaunā PowerSearch Multiband rutīna apgriež instrumentu ap savu asi 3 reizes un meklē prizmas 3 dažādos teleskopa vertikālos leņķos, kas uzlabo dažādos augstumos esošo prizmu atrašanu.

Turklāt programma ļauj visus punktus, kas izmantoti brīvās stacijas iestatījumu aprēķināšanai, automātiski pievienot PowerSearch filtram pēc stacijas uzstādīšanas pabeigšanas.

Koordinātu pārbīde Atbalst līnijas aplikācijā

Dažos reģionos koordinātas tiek izmantotas kadastrālos uzmērījumos, jo īpaši, ievadot nobīdes vērtības programmās “Measure to Line” un “Stake to Line”.
Lai apmierinātu šo vajadzību, Leica Captivate v7.0 versijā ir jauna funkcija, kura ļauj pārslēgties starp koordinātu sistēmām, definējot nobīdes vērtības.

Dokumentācijas nolūkos, izmantos parametru var izeksportēt XML formātā izmantojot “Stylesheets”

Bricsys 24/7 reģionālie uzlabojumi

Kad Leica Captivate pirmo reizi tika ieviesta piekļuve Bricsys 24/7 mākoņpakalpojumam, bija viens piekļuves punkts, lai augšupielādētu un lejupielādētu datus. Gadu gaitā Bricsys 24/7 pakalpojums ir lokalizēts, tādēļ, lai piekļūtu pakalpojumam citos reģionos, ir nepieciešams izmantot dažādas serveru adreses.
Ar Leica Captivate v7.0 tagad ir iespējams konfigurēt reģionāli izmantoto Bricsys 24/7 URL. Šī jaunā servera URL opcija padara pakalpojumu pieejamāku vairākos reģionos.

Tuneļa pārbaudes funkcija

Leica Captivate funkcija “Check tunel” ļauj salīdzināt uzbūvēto tuneli ar šī tuneļa paredzēto projektu, kas palīdz atrast jebkādas nobīdes, kuras būtu jālabo. Ātrai tuneļa pārbaudei, kad gar izrakto tuneļa profilu nav atzīmēti konkrēti projektēšanas punkti, pārbaude pret tuneļa asi var būt ļoti vērtīga.
Leica Captivate v7.0 ievieš jaunu opciju “Tunnel axis”, kas ļauj aprēķināt izmērītā tuneļa profila centra punktu un salīdzināt to ar tuneļa projektēšanas centra līnijas pozīciju.

Funkciju “Stake” un “Check Rail” paplašinājumi

Leica Captivate v7.0 ievieš vairākas izmaiņas “Stake rail” un “Check rail” lietotnēs.
Tagad sliežu iestatījumos (Rail Settings) ir jauna lapa, ko sauc par mērierīci (Gauge device). Šajā lapā ir iespējams izvēlēties izmantojamo mērierīci. Ierīces sensora režīma iestatījumā ir iespējams arī izvēlēties, vai izmantotā ierīce ir kārtula vai ratiņi.
Atlasītajai ierīcei, ja tā ir zināma, tiek parādīts nominālais gabarīts. Turklāt Carttop RLM PLUS ierīcei ir ieviesta jauna poga Gauge(F5), kas ļauj mainīt nominālā gabarīta vērtību.
Izmantojot Sliežu ceļa un sliežu ceļa ierīces metodi un ierīci, kas darbojas kā ratiņi, tiek aprēķināta un piemērota īpaša korekcija, lai iegūtu pareizās koordinātas abām sliedēm.

CS30 un CS35 jaunumi

Uzlabota teksta ievade

Tagad ar Leica Captivate v7.0 ir iespējams dzēst vai pārrakstīt lauka saturu ar vienu pogas klikšķi. Kad lauks ir rediģēšanas režīmā, esošais saturs tiek iezīmēts, un to var izdzēst, izmantojot “dzēst” pogu, vai pārrakstīt, ierakstot burtu.
Šī jaunā teksta dzēšanas opcija ļauj daudz ātrāk rediģēt teksta laukus ar jau esošu saturu.

Iekšējā modēma konfigurēšana

Iepriekš modēma konfigurēšana bija jāveic kontroliera Windows vidē.

Tagad Leica Captivate v7.0, kontrolieru iekšējo modema konfigurāciju var veikt Leica Captivate programmatūras vidē. “RTK Rover wizard” veidne un “Internet wizard” veidne ir papildināta ar nepieciešamajām iespējām. Šie papildinājumi padara modema konfigurēšanu CS30 un CS35 kontrolieros daudz vienkāršāku un ērtāku.

C30 taustiņu konfigurācija

Līdz šim nebija iespējams konfigurēt CS30 taustiņus, lai tos izmantotu ar jebkuru citu funkcionalitāti.
Sākot ar 7.0 versiju, divus taustiņus CS30 sānu panelī var konfigurēt dažādām funkcijām, tostarp pogām F1-F12, ENTER, BACKSPACE, ESCAPE un DELETE.

Šo konfigurēšanu iespējams veikt ar papildus Windows programmatūru.

C35 un C30 ātrās piekļuves taustiņu konfigurācija

Ar Leica Captivate v7.0 ātrās piekļuves taustiņus iespējams konfigurēt arī planšetdatoros. Ātrās piekļuves taustiņi ievērojami atvieglo dažādās lietojumprogrammās bieži izmantoto funkciju izsaukšanu.

Tuviniet un tāliniet 3D skatītāju, izmantojot multitouch CS30 un CS35

Lietojot 3D skatu programmā Leica Captivate, tālummaiņas rīku var izmantot, lai pietuvinātu un attālinātu attēlu un iegūtu nepieciešamo detalizācijas pakāpi. Līdz šim bija jāizvēlas tālummaiņas rīks un pēc tam tas ļauj tuvināt vai tilināt, pārvietojoties irbulīti pa ekrānu uz augšu un uz leju kartes skatītājā.

Uz daudz pieskārienu ekrāna to ērtāk darīt, kā parādīts attēlā. Pieskarieties ar diviem pirkstiem un pārvietojiet tos prom vienu no otra, lai tuvinātu, vai kopā, lai attālinātu. Šī iespēja pieejama CS30 un CS35 kontrolieriem.

Slēptā punkta mērīšanas rīks CS30 un CS35 planšetdatoros

Šis rīks ļauj uzmērīt punktu, kas tieši nav redzams no Tahimetra vai nav sasniedzams izmantojot GNSS antenu. Līdz šim tas bija pieejams tikai uz CS20 kontrolieriem.

Ar Captivate V7 versiju, slēpta punkt uzmērīšanas iespēja ir pieejama arī CS30 un CS35 kontrolieru lietotājiem.

Specifiski tahimetriem

Automātiska augstuma atjaunināšana

Leica Captivate v7.0 atbalsta jauno Leica AP20 AutoPole. AP20 automātiski mēra štoka augstumu un pārraida to uz Leica Captivate.

Šī jaunā funkcija un AP20 ļauj nodrošināt, ka Leica Captivate vienmēr tiek izmantots pareizais mērķa augstums, novēršot dārgas korekcijas vai kļūdas.

Punkta mērīšana jebkurā slīpumā

Leica Captivate v7.0 atbalsta jauno AP20 AutoPole, tagad pastāv iespēja automātiski kompensēt štoka slīpumu. Tas nozīmē, ka štoks vairs nav jātur vertikāli. Jebkurā štoka slīpumā jūs iegūsiet precīzas punkta koordinātes.

Pastāv iespēja aktivizēt/deaktivizēt slīpuma sensora lietošanu, kā arī ir iespēja AP20 lietot apgrieztā pozīcijā, “ar kājām gaisā”.

Lai sāktu izmantot slīpuma sensoru, mērīšanas ekrānā nospiediet F1, tas inicializēs prizmas meklēšanu, atrodot to – pielips tai un sāks nepārtraukto attāluma mērīšanu. Drusku izkustiniet prizmu, un slīpuma kompensācija sāks darboties. Lai saglabātu punktus spiediet taustiņu F3(Store).

Automātiska mērķa atrašana, izmantojot mērķa ID

Leica Captivate v7.0 atbalsta jauno AP20 AutoPole. Tagad ir iespēja izmantot mērķa identifikāciju, lai instruments prizmas meklēšanas laikā atrod tieši jūsu prismu. Iestatījumos aktivizējiet “Use TargetID” (lietot mērķa ID) un izvēlieties mērķa ID vērtību. Izvēlēties var jebkuru ID. Ideālā gadījumā tie netiek dublēti vienā darba vietā.

ID tiek pārsūtīts uz AP20. Tas nodrošina, ka jebkuru ID no saraksta var izmantot ar jebkuru AP20, padarot mērķa ID iestatīšanu ļoti vienkāršu.

Automātiskā mērķa meklēšana kopā ar mērķa identifikācija (TargetID) novērš mērījumus uz citām prizmām un izvairās no pārtraukumiem, kas var rasties jebkurā noslogotā darba vietā, kurā strādā vairākas mērnieku komandas.

Palielināts uzmērāmo atbalstpunktu skaits

Dažos reģionos valdības noteikumi paredz, ka noteiktos apstākļos iekrustošanās jāaprēķina, izmantojot vairāk nekā 10 orientācijas mērījumus. Tagad iekrustošanos var veikt izmantojot līdz pat 30 punktiem. Jaunā HeXML Schema 2.0 atbalsta šo mērījumu eksporta iespējas.

Papildinātas “Reset backsight tool” iespējas

Iepriekšējās Leica Captivate versijās “Reset Backsight Point” rīks ļāva pārbaudīt iestatīšanas vērtības un pēc tam izlemt vai nu tās pieņemt un atstāt, vai veikt stacias orientācijas procedūru no jauna (Set Orientation).
Tagad “Reset Backsight Point” rīks ir paplašināts, lai varētu saglabāt iegūtas vērtības orientācijas pārbaudes rīkā.

Pieejams zem Fn+F1(Settings). Pēc attāluma nomērīšanas tiek parādīta nesaiste. Jaunā poga F3(Store) tagad ļauj saglabāt šīs vērtības. Tādējādi tiek izveidots orientācijas pārbaudītās ieraksts, neizmainot pašu orientāciju.

Ir paplašināta arī Reset Ang (F1) funkcionalitāte. Papildus jaunam orientācijas ierakstam, tajā tiek saglabāta arī nesaistes vērtības, lai izveidotu ierakstu par to, kādi tie bija pirms stacijas orientācijas maiņas.

Tas ļauj izveidot regulāro iestatīšanas pārbaužu un izmērīto vērtību ierakstus.

Iespēja izslegt Bluetooth un WLAN

Leica Captivate v7.0 ļauj izslēgt abus bezvadu saziņas veidus – Bluetooth un WLAN, vietās, kur tas nav atļauts, kā piemēram, raktuvēs.

Specifiski GS sensoriem

Jaunās ar GS saistītās funkcijas, kas pieejamas ar Leica Captivate v7.0, var izmantot ar Leica GS18, GS18 I un GS18 T, izmantojot Leica Captivate v7.0, un ar Leica Viva GS10, GS14, GS15, GS16 un GS25 sensoru, izmantojot SmartWorx Viva v11.0.

Automātiska antenas augstuma atjaunināšana

Leica Captivate v7.0 atbalsta jauno Leica AP20 AutoPole. Uzsākot darbu ar GS sensoru, AP20 automātiski mēra antenas augstumu un pārraida to uz Leica Captivate. Visas turpmākās antenas augstuma izmaiņas arī tiek noteiktas un pārraidītas automātiski.

Iespēja samazināt pavadoņu signāla traucējumus tagad tiek atbalstīta arī GS16 GNSS uztvērējos

Sākot ar Leica Captivate v7.0, jaunā traucējumu samazināšanas opcija ir pilnībā atbalstīta arī GS16 GNSS uztvērējiem. Tas ļauj iegūt visaugstāko signāla izsekošanu izslēdzot apkārtējos traucējumus.

Jauna iespēja mainīt WLAN kanālu

Leica Captivate v7.0 ļauj mainīt WLAN kanālu GNSS iekārtas WEB vides konfigurācijas panelī, tādā veidā izvairoties no savienojuma traucējumiem un līdz minimumam samazinot savienojuma zudumus.

GNSS bāzes stacijas iestatīšana izmantojot punktu koordinātes no saistītajiem darbiem

Iepriekšējā Captivate versijā bija iespējams piesaistīt vairākus darbus aktīvajam darbam fonā. Tas ļauj viegli iestatīt instrumentu un piekļūt projektēšanas datiem, nepārslēdzot uz aktīvo darbu. Tomēr nebija iespējams izmantot datus no saistītajiem datiem lai iestatītu bāzes staciju GNSS bāzes režīmā.

Izmantojot Leica Captivate v7.0, bāzes iestatīšanas punktu tagad var atlasīt arī no saistītajos darbos saglabātajiem punktiem.

NavIC reģionālās navigācijas sistēmas atbalsts

NavIC ir Indijas reģionālā navigācijas satelītu sistēma, kas nodrošina precīzus reāllaika pozicionēšanas pakalpojumus. Ar Leica Captivate v7.0 pozīcijas aprēķināšanai ir iespējams izmantot NavIC satelīta datus.

Lejupielādējiet GNSS pēcapstrādes datus no GS18 iekšējās atmiņas

Izmantojot Leica Captivate v7.0, ir iespējams lejuplādēt un konfigurēt GNSS pēcapstrādes datus no GS18 iekšējās atmiņas, izmantojot WEB piekļuves vidi “USER – Internal memory”.
Šis papildinājums nodrošina lielāku elastību GS18 GNSS uztvērēju datu uzglabāšanas iespējā un novērš nepieciešamību pēc SD kartes.

Jaunākās Ziņas

Leica Captivate v9.00

Jaunumi Attiecas uz: - Kontrolieriem: CS20, CS30, CS35, CC180, CC200  - Tahimetriem: TS10, [...]

Mērniecības GNSS

Leica GNSS uztvērēji Leica GNSS uztvērēji nodrošina augstas ticamības un kvalitātes GNSS RTK [...]

Tahimetri

Leica robotizētie tahimetri Leica robotizētais tahimetrs ir labākais un precīzākais instruments tirgū. Labākie [...]