Jaunumi

Attiecas uz:

– Kontrolieriem: CS20, CS35, CS30

– Tahimetriem: TS16, TS60, TM60, MS60, TS13, TS10

– GNSS uztvērējiem: GS07, GS18 T, GS18 I

CCP līdz 01.05.2021.

Uzdot jautājumu

InfraGML failu atbalsts

InfraGML ir nesen izlaistais internacionālais standarts, kas definē zemes un inženierceltniecības ofjektu jēdzienus. Ar InfraGML var precīzi definēt datu plūsmu starp lauku un biroju, un to jau tagad piedāvā vairākās dizaina paketēs.

Lai atbalstītu jaunos standartus, Leica Captivate v6.50 ļauj importēt InfraGML izlīdzinājumus un ceļu dizainus, kurus pēc tam var izmantot kā dizaina datus.

Savienojuma izveide ar Leica Captivate v6.50

Leica Captivate v6.50, līdzīgi kā Leica Captivate v6.0, savienojumu ar instrumentu var izveidot ar Bluetooth palīdzību, tikai Captivate v6.50 izmanto LR BT funkciju, ar kuras iesaisti savienujumu izveide ir kļuvusi vēl ātrāka un efektīvāka.

Ar Leica Captivate v6.50 ir iespējams konfigurēt Bluetooth savienojumu tām ierīcēm, kuras darbojas uz lauka programmatūras, uz CS35 planšetdatora.

Šie jauninājumi padara Bluetooth savienojuma izveidi daudz vieglāku un kopumā uzlabo Leica Captivate lietotāja pieredzi.

Leica Captivate Disto aplikācija

Leica Captivate Disto lietotne sniedz lietotājam daudz un dažādas iespējas, kā piemēram, lietotājs ir spējīgs veikt vienkāršus attāluma mērījumus, noteikt augstuma atšķirības un tā tālāk.

Līdz v6.50 izlaišanai šī aplikācija nebija iekļauta Leica Captivate programmatūras failā. Tas nozīmē, ka šo aplikāciju vajadzēja speciāli pasūtīt vai lejupielādēt un instalēt no Leica myWorld.

Tagad Disto aplikācija ir pinībā integrēta Leica Captivate, kas sniedz lietotājiem piekļuvi visām Disto funkcijām.

Automātiska datuma un laika ievade darba nosaukumā

Veidojot jaunu darbu vai izveidojot jaunu stāvpunktu tahimetrā, datums un laiks bieži tiek izmantoti kā darba nosaukums vai stāvpunkata nosaukums. Iepriekšējās programmas versijās, tās bija jāievada manuāli, kas varētu būt apgrūtinoši.

Sākot ar Leica Captivate V6.50, pieejama jauna poga Date time (F3) , kuru nospiežot , automātiski tiek aizpildīti darba nosaukuma vai stāvpunkta lauki, ar aktuālu datuma un laika ierakstu.

Datuma un laika ievadīšanai izmantotais formāts tiek ņemts no tā, kā kas ir konfigurēts panelī Regional (Reģionālie iestatījumi).

Faila galvenes izvade eksportējot uz ASCII failu

Iepriekšējās Leica Captivate versijās, eksportējot datus ASCII formātā, ASCII failā nebija ierakstīta tabulas virsraksta (galvenes) rinda. Tas nozīmēja, ka dažkārt bija grūti saprast, kurā slejā ir kādi dati, kas tiek eksportēti laukā.

Sākot ar Leica Captivate v6.50, ir iespējams konfigurēt, lai galvenes rinda tiktu eksportēta kopā ar ASCII datiem.

Tas ļauj viegli interpretēt eksportētos datus un izvairīties no kļūdām.

Garu slāņu nosaukumu ritināšana

Bieži, lielos būvniecības projektos failu un slāņu nosaukumi ir ļoti gari, ievērojot dažādus nosaukumu veidošanas standartus. iepriekšējās Leica Captivate versijās tas apgrūtināja failu un slāņu identificēšanu, tos importējot un atlasot Leica Captivate.

Tagad Leica Captivate v6.50, failu un slāņu nosaukumi automātiski tiek ritināti, ja tie pārsniegs noteiktu garumu.

Tas ļaus ātri un viegli atrast nepieciešamos failus un slāņus, ja tiem ir gari nosaukumi.

Collas un mm tiek atbalstīti kā vienības

Daži projektētāju uzņēmumi izsniedz projekta failus, kuros izmanto collas vai mm kā mērvienības visiem datiem. Iepriekšējās Leica Captivate versijās šos datus nevarēja pareizi importēt, jo kā mērvienība bija pieejama tikai ft/inch.

Tagad collas un mm tiek atbalstīti kā sistēmas vienības.

Tas ļauj importēt plašāku projektu datu klāstu un vairāk mērvienību izmantot Leica Captivate.

Darbplūsmas uzlabojumi

Viena no lietotāju galvenajām vēlmēm ir samazināt laiku, ko ir nepieciešams pavadīt uz lauka. Tāpēc tieši Leica Captivate v6.50 ir izcils risinājums.

Izmantojot Leica Captivate v6.50:

  • kodu sarakta lodziņu var aizvērt neveicot nevienu izvēli (nejaušas atvēršanās gadījumā), vienkārši pieskarieties ekrānam ārpus koda saraksta.
  • pārslēdzot ātrās piekļuves izvēlnes (atveras, spiežot uz ikonām ekrāna augšējā sadaļā), tās vairs nav jāaizver lai tiktu pie citas, vienkārši klikšķiniet uz citu ātro izvēlni, kura jums ir nepieciešama.
  • Nospraušanas aplikācijā ir noņemta atdalošā līnija un ir redzama ceturtās līnijas vērtība, kā rezultātā ir samazināts nepieciešamais ritināšanas apjoms.

GNSS pēcapstrādes datu saglabāšana GS18 antenas iekšējā atmiņā

GS18 ar iepriekšējām Leica Captivate versijām bija iespējams reģistrēt GNSS pēcapstrādes datus tikai SD kartē. Lai saglabātu GNSS pēcapstrādes datus, uztvērējā vienmēr bija jāievieto SD karte.

Sākot ar šo versiju, GNSS pēcapstrādes datus ir iespējams saglabāt GS18 uztvērēja iekšējā atmiņā. To, vai dati tiek saglabāti iekšējā atmiņā vai SD kartē, var konfigurēt, izmantojot GNSS pēcapstrādes datu reģistrēšanas paneļa iestatījumu Store data on (Saglabāt datus).

Šis paplašinājums nodrošina lielāku elastību GS18 GNSS uztvērēju datu uzglabāšanas iespējās un iespēja atteikties no nepieciešamības lietot SD karti.

Jauna atstarošanās “multipath” samazināšanas iespēja

Strādājot apstākļos, kurus daudz signālu atstarošanās efekti, parasti var būt pasliktināta izsekošanas un pozicionēšanas veiktspēja.

Sākot ar šo Captivate versiju, Sattelite Tracking (pavadoņu izsekošanas) panelī ir iespējams aktivizēt Multipath reduction (signālu atstarojuma samazināšanas)  iestatījumu, kas nodrošina labāku izsekošanas un pozicionēšanas veiktspēju nelabvēlīgos apstākļos.

Strādājot skarbā vidē, šī jaunā opcija uzlabo GNSS signāla izsekošanas kvalitāti, kā rezultātā tiek uzlabota RTK pieejamība un precizitāte.

Piezīme: šo jauno iespēju atbalsta GS16, GS18 un GS10/GS15/GS25 GNSS uztvērēji ar 555 kanāliem un GS07 uztvērējs ar ME FW versiju 7.804.

Jauna iespēja samazināt GNSS signāla traucējumus

Traucējoši signāli ap GNSS frekvenču joslām var būtiski ietekmēt GNSS uztvērēju darbību.

Sākot ar Leica Captivate v6.50, Sattelite Tracking (pavadoņu izsekošanas panelī) ir iespējams aktivizēt jauno Interference mitigation (traucējumu mazināšanas iespēju), kas mazina ārpus joslas radītos traucējumus un ļauj filtrēšanas funkcijām novērst joslas iekšējos traucējumus.

Šī jaunā opcija ļauj iegūt vislielāko signālu izsekošanas izturību pret traucējumiem.

Piezīme: jauno Interference mitigation (traucējumu mazināšanas iespējau) pilnībā atbalsta GS18 un GS10/GS25 GNSS uztvērēji (ar 555 kanāliem). GS16 un GS07 uztvērēji atbalsta iespēju ārpus joslas traucējumu mazināšanai bez papildu filtrēšanas funkcijām.

Informatīvais materiāls

Labojumi

– Kodu ievade: neatkarīgi no rakstīšanas ātruma vienmēr tiks ivēlēts pareizais kods no kodu saraksta.

– Atribūtu ievade: ievades ātrums vairs nav kļūdu avots, kad ievadat atribūta vērtību, pēc koda izvēles.

3DViewer kartes ekrānā, punktu glabāšanas un kartes atjaunošanas laiks ir ievērojami uzlabots, tāpēc tagad, strādājot ar sarežģītiem grafiskajiem failiem,  ir iespējams daudz ātrāk uzmērīt un saglabāt punktus.

– Gadijumā ja tiek kopēts bojāts DBX fails (darbs) , parādīsies informatīvs ziņojums un netiks bojāta esošo darbu attēlošana.

– u.c.

Jaunākās Ziņas

Leica AP20 AutoPole

Unikāla viedā sistēma, kas uzlabo mērīšanas produktivitāti Leica AP20 [...]

Leica Captivate v7.0

Jaunumi Attiecas uz: - Kontrolieriem: CS20, CS35, CS30 - Tahimetriem: TS10, TS13, TS16, [...]