5 lietas, kas būtu jāzina pirms izvēlaties mobilo vai stacionāro lāzerskeneri.

2020. gads Ir īpašs Leica BLK sērijas produktiem, jo lāzerskeneri ,kā  Leica BLK247, BLK3D, BLK360 un BLK2GO, visi ir ieguvuši CES Innovation Awards, kā arī šie skeneri ir palīdzējuši popularizēt realitātes uztveršanas tehnoloģiju visā pasaulē. Leica BLK360 un BLK2GO abi ir ļoti viegli lietojami skeneri, taču pats svarīgākais ir tas, ka šie skeneri ir netikai pieejami, bet arī saprotami cilvēkiem, kuri nekad iepriekš nav saskārušies ar realitātes uztveršanas tehnoloģiju.

Šajā rakstā tiks izskaidrotas atšķirības starp Leica BLK360 un BLK2GO lāzerskeneriem, kā arī paskaidros kā tos var izmantot kopīgi un,  kurš no šiem skeneriem būtu nepieciešams jums.

Lielākā atšķirība starp BLK360 un BLK2GO ir pavisam vienkārša – viens ir rokas mobilais lāzerskeneris, bet otrs ir virszemes lāzerskenera statīvs.  Atšķirības dizainā un darbībās ir saistītas ne tikai ar to, cik viegli to lietot, bet arī ar to, kā tas ietekmē telpas skenēšanas plānus, cik ilgs laiks būs nepieciešams telpas skenēšanai, kāda veida datus jūs uztversiet, un, protams, ar skeneri un datiem saistīto darbu. Tāpēc aplūkosim piecas lietas, kas jāņem vērā, izvēloties mobilo vai virszemes lāzerskeneri.

1) Mobilā skenēšana var būt elastīgāka.

Izmantojot rokas mobilo skeneri, piemēram, Leica BLK2GO, jūs iegūstat elastību un pielāgošanās spēju attiecībā uz telpas skenēšanu. Šo instrumentu ir tik viegli lietot! Turiet to rokā un vienreiz nospiediet pogu, lai to ieslēgtu. Jūs to savienojat pārī ar savu telefonu, lai skenēšanas laikā izmantotu BLK2GO Live Programmu ( kas sniedz tiešsaistes 2D un 3D vizuālo attēlu). Tas arī ir ergonomisks. Jūs vēlreiz nospiežat pogu, lai sāktu skenēšanu, un pēc tam vienkārši izstaigājiet vietu, kuru vēlaties skenēt – kā arī izmantojot BLK2GO Live programmu, jūs varat redzēt, ko uztverat reāllaikā.

Kaut ko palaidāt garām? Vienkārši dodieties atpakaļ uz šo vietu, skenējiet to vēlreiz, un Jums būs nepieciešamie dati. Tas ir neticami viegli un ātri. Atšķirībā no statiskās skenēšanas, kur ir jāizvēlas atbilstošās skenēšanas pozīcijas, nav jāplāno skenera poizīcijas un nav jāapsver skenēšanas laiks katram atsevišķam skenējumam. Ar BLK2GO lāzera skeneri var ieiet  telpā un 10-20 sekunžu laikā uzmērīt visu istabu.

Vislabākā skenēšanas daļa ar BLK2GO ir tā, ka, ja vien nav jāapvieno vairāki skenējumi kopā, var skenēt visu telpu tik ilgi, kamēr nav izlādējies akumulators. Pateicoties SLAM tehnoloģijai (Vienlaicīga lokalizācija un kartēšana) BLK2GO skenē, kamēr lietotājs staigā pa telpu, krasi palielinot skenēšanas ātrumu.

2) Stacionārā skenēšana bieži vien ir rūpīgāka un precīzāka.

Vēl viena atšķirība starp mobilo un stacionāro skenēšanu ir skenējumu vispārējā datu kvalitāte. BLK2GO lieliski noder ātrai skenēšanai , kad nepieciešama zināma elastība, un ir pieļaujama dažu milimetru neprecizitāte. BLK360 nodrošinās precīzākus datus (4 mm @ 10 m/7 mm @ 20 m), kas ir labāki virtuālo ekskursiju izveidei. Abi skeneri ļaus pievienot – fotoattēlus, Jūsu datu kopu ar ģeogrāfisko atzīmi atrašanās vietās, kuras varat vizualizēt, izmantojot saistītās lietotnes, piemēram, Cyclone field 360 vai BLK2GO Live.

Leica BLK360 skenerim ir nepieciešamas 3 minūtes katram skenējumam, lai iegūtu HDR attēlu, kā arī ir nepieciešams trijkājis vai grīdas statīvs (un atbilstoša plānošana, lai pareizi skenētu telpu). Tā vietā, lai paļautos uz (SLAM) algoritmiem, lai orientētos un kartētu visu telpu, kā to dara BLK2GO, BLK360 ir nepieciešama skenēšanas reģistrācija, kā arī katrs skenējums tiek veikts tādā pašā veidā (atkarībā no iestatījumiem), kā rezultātā rodas vienmērīgāks punktu mākonis.

Salīdzinājumā ar BLK2GO, BLK360 skenerim ir nepieciešama punktuālāka apmācība, lai ar to veiksmīgi darbotos. Lai gan BLK2GO darbojas ar vienas pogas pieskārienu un joprojām ir ļoti viegli lietojams, nevajag aizmirst, lai pareizi izmantotu BLK2GO, arī ir nepieciešams iziet apmācības kursu.

3)Stacionārā skenēšana aizņem ilgāku laiku, bet ar to iegūst HDR attēlu.

Leica BLK360 lāzera skenera lietošana prasa vairāk laika. Piemēram, lai pareizi noskenētu māju ar vairākām istabām, ar stacionāro lāzerskeneri kā BLK360, jāskenē katrs slieksnis, pēc tam katra telpa, gaitenis, kāpnes utt. Jums ir jāpārliecinās, ka skenerim ir redzes līnija visam, ko vēlaties uztvert, tas nozīmē, ka jūs plānojat, kur jūs novietosiet trijkāji, un pēc tam trīs minūšu skenēšanas laikā paliksiet ārpus skenera redzesloka.

Salīdzinot ar BLK2GO, līdzīgas vietas kartēšanai BLK360 prasīs vairāk laika. Kā arī lai skenējumus reģistrētu kopā, jāizmanto tāda programmatūra kā Cyclone Register 360. Taču, līdz ar to, jūs iegūsiet precīzākus datus, blīvāku un vienmērīgāku punktu mākoni, kā arī labākus attēlus (īpaši pateicoties BLK360 HDR attēliem). Leica BLK2GO skeneris var uzņemt 300 ° panorāmas, izmantojot 3 no 4 iebūvētajām kamerām, taču tām būs zemāka izšķirtspēja.

4) Mobilā skenēšana ir daudz ātrāka, bet neprecīzāka.

Lai skenētu to pašu māju, izmantojot mobilo attēlveidošanas lāzerskeneri, piemēram, BLK2GO, ieslēdziet skeneri, savienojiet to pārī ar iPhone (kas nav obligāti, bet ir ieteicams), nospiediet pogu un ar skeneri izejiet cauri mājai, pēc tam nospiediet pogu, lai to izslēgtu. Jūs gribēsiet paturēt prātā, kur atrodas jūsu ķermenis, brīdī, kad, skenējiet šaurus koridorus vai izejot caur durvīm —  šādos gadījumos skeneris ir jāpaceļ augstāk, lai tas uztvertu punktus aiz jūsu ķermeņa. Priekšrocība izmantojot BLK2GO ir tāda, ka Jums nevajadzēs nēsāt trijkāji (statīvu), nevajadzēs uztraukties par skenera redzes līniju pirms katra skenējuma, nevajadzēs izvairieties no skenera trīs minūtes, kad tiek veikts skenējums, kā arī nevajadzēs iepriekš ieplānot skenēšanas vietas.

Ar BLK2GO Skeneri Jūs iegūsiet punktu mākoni visai mājai daudz īsākā laikā. Toties Jums būs mazāka precizitāte (6 –15 mm/20 mm), mazāka viendabība, mazāks blīvums punktu mākonī, kā arī nebūs pieejams HDR attēls, taču, Jūs iegūsiet to, ka būs nepieciešamas tikai dažas minūtes, lai noskenētu visu māju, salīdzinājumā ar BLK360, Jums darba veikšanai būtu nepieciešams atvēlēt vismaz stunda . Jūs varat izmantot BLK2GO 12 megapikseļu kameru, lai uzņemtu atsevišķus attēlus skenējuma procesā, lai to izdarītu, vienkārši nospiediet pogu, kad skenējat un Jūs būsiet uzņēmis augstas kvalitātes attēlu, kuru varēsiet apskatīt BLK2Go Live programmā. Šie attēli tiek pievienoti kā ģeogrāfiskās atzīmes brīdī kad tiek pārvietoti uz Cyclone REGISTER 360 un tos var apskatīt uz programmām kā TruView vai JetStream Viewer.

Leica BLK2GO

5) Stacionārie un mobilo skeneri reģistrēšanai izmanto vienu un to pašu programmatūru.

Leica lāzerskeneri kā BLK360 un  BLK2GO pēcapstrādei izmanto vienu un to pašu programmatūru, lai gan BLK2GO pieprasa punktu mākoņa reģistrāciju, nav nepieciešams reģistrēt atsevišķus skenējumus kopā (ja vien Jums ir vairākas BLK2GO datu kopas, kuras vēlaties reģistrēt vienlaikus). Datus no abiem skeneriem iespējams ievietot Leica Cyclone REGISTER 360 BLK Edition. Bezlicences datu pārvaldnieks ļauj lejupielādēt neapstrādātos datus no abām ierīcēm, lai vēlāk importētu tos mūsu programmatūrā.

Lāzerskeneri BLK360 un BLK2GO rada realitātes uztveršanas datu kopas. Ir nelielas atšķirības attiecībā uz precizitāti, bet, ir iespējams reģistrēt abu produktu datu kopas. Piemēram, ja esat ar BLK360 skenējis ēku ar dažiem pārklājošiem BLK2GO skenējumiem, tos var reģistrēt kopā, izmantojot vizuālu līdzināšanu ļoti vienkāršā procesā.

Kurš skeneris ir vispiemērotākais?

Ja jūs interesē BLK2GO,  un jums ir darba pieredze  ar stacionārājiem lāzerskeneriem, piemēram, BLK360, tad BLK360 un BLK2GO ir ļoti papildinoši rīki realitātes uztveršanas komplektam. Uzskatiet, ka abas ierīces kalpo dažādiem, bet saistītiem mērķiem – mērīšanai (BLK360) un 3D kartēšanai (BLK2GO).

Ja darbojieties AEC vai nekustamā īpašuma jomā skenējot telpas, BLK2GO var nodrošināt daudz lielāku elastību. Dažkārt nav nepieciešama vislielākā precizitāte, tāpēc ātrai uzmērīšanai,3D grīdas plānam vai laukumu apsekošanai  BLK2GO ir ideāli piemērots instruments.  Tas  veiksmīgi darbojas kā papildus skeneris, lai veiktu papildus darbu ar virszemes skeneri. Bet, ja nepieciešama labāka precizitāte, HDR attēlveidošana un regulāri izvietotie punktu mākoņi, BLK360 ir Jūsu labākais sabiedrotais. Varbūt apsveriet RTC360 vai ScanStation sērijas produktu iegādi no Leica, atkarībā no jūsu projekta prasībām.

Ja jūs nestrādājat AEC vai nekustamā īpašuma jomā.

BLK360 un  BLK2GO var būt lieliski rīki netradicionāliem lāzerskenēšanas lietotājiem. Darbos, kam nav nepieciešama augstākā līmeņa precizitāte, bet noteikti ir nepieciešama elastība, ātrums un veiklība,  Leica BLK2GO ir ideāli piemērots šāda veida darbiem.

Vēsturiskā saglabāšana, arhitektūra, arheoloģija vai citi darbi, kas prasa lauka darbus vai objekta izpēti ? BLK2GO ļauj lietotājiem ātri apskatīt vietas, lai vēlāk varētu to analizēt uz programmatūras.  Šis  kartēšanas rīks, darbojas nevainojami un pateicoties savam kompaktumam to ērti var uzglabāt mugursomā.

Citi izmantošanas veidi varētu būt VR filmu veidošana vai AR aplikāciju veidošana, kā arī to ļoti veiksmīgi varētu iesaistīt filmu un videospēļu VFX darbaplūsmā.

Lāzerskeneris

Jaunākās Ziņas

Leica CS30 kontrolieris

Leica CS30 kontrolieris – moderns mērniecības kontrolieru klāsta papildinājums. 7 collu saules gaismā [...]